Description
So many people have asked about it so why not!! The Torpedo Fungo is here! Why just hit fly balls to the out fielders when you can hit them out of the stadium!
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 2.5 × 2.5 in |
| Type of wood | Ash, Birch, Maple |
| Length | 33'', 34'', 35" |
| Weight | -12 to -14, -7 to -9 |
| Handle style | 141, 271 |
| End Cup | Yes, Please, No Thanks |
| Add Puck Knob | No, Thanks, Yes, Please (+$8.00) |



